>
Двигун
Всі водії знають, що серце його механічного друга - двигун. Термін життя автомобіля залежить від справної роботи двигуна як ні від чого іншого. Тому чи варто говорити про те, наскільки важливий своєчасний ремонт двигуна.
У двигуна є певний період експлуатації, так званий ресурс, який, як правило, вимірюється в величині пробігу. У автомобілів іноземних виробників ресурс двигуна обчислюється 300 тис. км., А у вітчизняного двигуна 150 тис. км., А то й 100 тис. км., після чого потрібний ремонт. Але ми розуміємо умовність цих показників і те, що ресурс скорочується, якщо автомобіль їздить на не якісному паливі, використовує неякісне масло і якщо інші витратні матеріали не можуть похвалитися якістю. У цьому випадку деталі двигуна зносяться раніше гарантійного терміну, наближаючи необхідність ремонту двигуна.
Ремонт двигуна - одна з найбільш трудомістких робіт в обслуговуванні автомобіля, де велику роль відіграє ретельна чіткість всіх етапів ремонту в сукупності з майстерністю.
Ознаками, що свідчать про те, що необхідна діагностика і ремонт двигуна, є: двигун не витягує свою потужність; труднощі в запуску; двигун працює нестабільно - глухне, нестійкий в холостому режимі; зросла витрата палива; автомобіль смикає під час їзди; сторонні шуми і стуки в двигуні.
Ми пропонуємо перед тим, як прийняти важливе рішення капітальний ремонт двигуна, зробити діагностику двигуна:
- виміряти компресію в циліндрах;
- виміряти тиск масла в системі змащення;
- після повного розбору двигуна проміряти розміри поршень-циліндр.
Лише після цієї діагностики, приймаємо рішення: приступити до капітального ремонту або зробити середній ремонт (заміна сальників клапанів, притирання клапанів, заміна поршневих кілець) двигуна.
Украина онлайн